Hoe moet je 2 componenten coating mengen?
Twee-componenten coating mengt u vlak voor gebruik, en precies goed mengen bepaalt of de laag straks perfect uithardt. In een paar stappen laten we u zien hoe u dat foutloos doet. Na menging van de componenten hebt u een beperkte tijd om de verf aan te brengen. Meng daarom de beide componenten vlak voordat u met schilderen begint. Na menging, die absoluut mechanisch dient te geschieden, kunt u de coating aanbrengen d.m.v. een kwast, vachtroller of spuitapparatuur. In deze instructie leggen wij u stap voor uit om tot het gewenste resultaat te komen.

STAP 1
Na opening van het blik de coating mengen, dit niet hetzelfde als roeren met een roerstok. Gebruik hiervoor een boormachine met verfmixer ca. 3 min. op lage toeren, dit is ongeveer 300-400 rpm.
Mengen moet grondig gebeuren. Ook de bodem van het blik moet goed geraakt worden.

STAP 2
Voeg nu de verharder in zijn geheel toe aan de coating. Maak alleen aan wat u kunt aanbrengen binnen de verwerkingstijd (potlife).
Mocht u de minder nodig hebben mengt u van beide in verhouding dezelfde hoeveelheid coating en verharder. Dit doet u met behulp van een wegschaal.

STAP 3
Meng nu de coating samen met de verharder. Gebruik ook hiervoor nogmaals de boormachine met verfmixer ca. 3 min. op een lage toeren.
Zo voorkomt u tevens dat er geen luchtbellen kunnen ontstaan in het coating.

STAP 4
Na vermenging heeft u 1 uur de tijd om het aan te brengen. Mocht er coating overblijven, de pot niet afsluiten. Het verhardingsproces gaat door en ontstaat er zoveel druk waardoor het blik kan openbarsten. U zult het echter moeten laten indrogen. Voor het aanbrengen zie op werkwijzer - Vloer verven.
Download de pdf: Werkwijzer 2 componenten coating mengen
Benodigde producten
Dat wijst vrijwel altijd op onvoldoende mengen. De twee componenten — coating en verharder — moeten together minimaal 3 minuten mechanisch op lage snelheid door elkaar. Te snel of te kort mixeren geeft plekken die niet uitharden.Blijft de vloer ondanks goed mengen nog plakkerig? Breng dan een nieuwe laag aan.
Temperatuur speelt ook mee. De ideale verwerkingstemperatuur ligt tussen 15 °C en 20 °C, met een minimum van 10 °C. Bij te lage temperaturen duurt het uitharden een stuk langer dan de aangegeven droogtijd. Te warm is evenmin ideaal: dan droogt de primer te snel en hecht deze niet goed aan de ondergrond — met loslaten als gevolg.
Heeft u vloerverwarming? Zet deze dan ruim van tevoren uit.
Nee. Een vermengde 2-componenten coating kunt u niet afsluiten — ook niet luchtdicht. De chemische reactie tussen de twee componenten stopt niet door het blik te sluiten. Integendeel: de druk die ontstaat kan het blik laten openbarsten. Laat restanten daarom altijd uitharden in de open lucht.
Voor grote oppervlakken adviseren wij om de potlife goed in de gaten te houden en zo nodig in delen te mengen.
Zoals de naam al aangeeft: een coating die uit twee delen bestaat — de basis (component A) en de verharder (component B). In de praktijk spreekt men ook wel van een 2K-product.
Zodra u beide componenten in de juiste verhouding mengt, ontstaat er een chemische reactie. Daardoor verhardt de coating een stuk sneller dan een 1-componenten variant. Hoelang dat precies duurt, verschilt per product — doorgaans gaat het om zo'n 1 uur voordat de coating volledig is uitgehard.
Component A (de basis) bevat de verf of coating zelf, inclusief pigmenten, bindmiddelen en additieven. Component B (de verharder) is de chemische stof die ervoor zorgt dat de coating uithardt tot een sterke, duurzame laag.
De meeste van onze coatings zijn op 2-componenten basis. Ze worden vaak geleverd in twee aan elkaar gekoppelde blikken. Een groot blik met component A de coating en het veel kleinere blik met component B de verharder. U moet deze componenten mengen vlak voor u het gaat gebruiken, omdat de 2 componenten bijelkaar een chemische reactie aangaan en het verhardingsproces direct wordt gestart.
Daarna treed de verwerkingstijd (ook wel potlife genoemd) in van ca. een uur. Het is dus raadzaam om eerst alle benodigdheden klaar te zetten voordat u met het mengen van de coating begint.
Potlife (ook wel verwerkingstijd) is de tijd die u heeft om uw coating aan te brengen nadat de twee componenten zijn gemengd. Bij 2-componenten coatings is dit stukken korter dan bij 1-component. De klok begint te lopen zodra u de componenten samenvoegt.
Per product verschilt de potlife. Bij onze 2K-producten is dit doorgaans ca. 1 uur. Check voor de exacte tijd de technische datasheet van het betreffende product. Reken dus vooraf uit hoeveel u nodig heeft. Eenmaal gemengd, is de coating niet langer te bewaren dan de aangegeven potlife.

